Jeden z nejúspěšnějších filmů roku – kingovka TO

V den kdy autor Stephen King slavil 70. narozeniny (tedy 21.9.2017), jsem měl možnost zhlédnout v kině nejnovější, v pořadí druhou,  adaptaci jeho docela známé knížky TO.

Tu jsem četl v období kdy jsem Kinga hltal, přečetl jsem od něj docela dost knížek, no a viděl prakticky všechny významné filmy podle jeho díla.. Tím pádem i TV verzi TO z raných 90.let. Nebylo to nejhorší tehdy, ale film oproti letošní verzi pokulhává ve výpravě, maskách a efektech, není se čemu divit.

Je těžké převést tuto knihu na plátno. O to víc takovou bichli. Tvůrcům se to podle mě povedlo. Rozdělení filmu na 2 části jsem tušil a doteď vlastně nevím jestli je to dobře, nebo ne. Pro producenty a jejich konta určitě.

Film natočil Andy Muschietti – režisér filmu Mama 2013, který byl dobrý. Pojďme k filmu.

Úvodní sekvence skvělá, ale jakoby to bylo to nejlepší z filmu..
TO není jen klaun co straší, ale je to i zlo, které se dostává do myslí, a to třeba v tom filmu dost chybí. Potenciál záporáka je daleko větší.

Podobné Stranger things a filmu Stůj při mě, což je taky zfilmovaný King.
Až moc dětské dobrodružství, dovedl bych si představit víc gore a vražd. Nebylo to úplně to, co jsem si představoval.
Na ztotožnění s dětskými hrdiny jsem už moc starý :D:D , ten druhý díl bude asi lepší. Kdybych tenhle film viděl třeba v 13-ti, tak by to byly jiný euforky 🙂

Kdo má nakoukáno, tak ho lekačky moc nevyděsí (pár jo :D) a hlavně se po několika opakováních ohrají. Chrstance krve v koupelně jako by z oka vypadly z Carrie, což byla v 76.roce první zfilmovaná Kingovka.

Nejlepší filmy podle S.Kinga pro mě :

Osmá míle, Misery neche zemřít, Mlha, Osvícení, Nadaný žák, Shawshank podle povídky, Mrtvá zóna, Carrie

IT - To


Moje hodnocení: 67 / 100



Název filmu : IT - To (2017)
Zařazeno v : Horor, Knižní předloha, Návštěva kina, Thriller
Režie: Andy Muschietti
Hrají: Jaeden Lieberher, Sophia Lillis, Jeremy Ray Taylor, Finn Wolfhard, Jack Dylan Grazer, Chosen Jacobs, Wyatt Oleff, Bill Skarsgård
Když ve městě Derry ve státě Maine začnou mizet děti, musí skupina mladých chlapců a děvčat čelit svým největším obavám v boji proti zlému klaunovi jménem Pennywise, jehož vražedná a násilnická historie se táhne napříč staletími.

Komentovat

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top